Digital Factory na Mezinárodním strojírenském veletrhu

Seznamte se s nejnovějšími službami a produkty v oblasti digitální transformace podniků

  • Hlavním tématem projektu je inteligentní digitalizace a druhá transformace české ekonomiky
  • Cílem Digitální továrny 2.0 je přiblížení technologií umožňující transformovat nejen průmyslové prostředí, ale i celou ekonomiku
  • Snahou je pomoci zformulovat vizi změny české ekonomiky tak, aby byla úspěšná i v 21. století a v měnícím se geopolitickém kontextu

Expozice transformačních technologií

Ve speciální expozici návštěvníci uvidí soubor digitálních a automatizačních technologií, exponátů i řešení, které se při správném využití stávají účinnou součástí výroby. Prakticky se tak lze seznámit s myšlenkou druhé transformace české ekonomiky, jejímž výsledkem je zvyšování vnitřní efektivity výrobního procesu, energetické efektivity a efektivity využívání a sledování zdrojů. Právě energetická udržitelnost se zařadí k hlavním tématům letošního strojírenského veletrhu.

Zlatým partnerem Digitální továrny 2.0 se stala společnost Siemens. Stříbrnými partnery jsou platforma Team Finland, která představí ve společné expozici šestici finských firem, a Národní centrum Průmyslu 4.0, na jejichž expozici budou zastoupeny společnosti T-Mobile a Česká spořitelna. Svou nabídku dále představí firmy jako 4dot Mechatronic Systems, 5.0 Technologies, ABRA Software, Act-in CZ, ARiiVA, AutoCont IPC, AYES, Bossard CZ, dataPartner, Eurowater, GE Intelligent Platforms, Gedis Distribution, Invanta, Leadspicker, mySCADA Technologies, NTT Czech Republic, NTT DATA Business Solutions, Optisolutions, Packung, Pantek (CS), RAYNET, SAP ČR, SCADA Servis, SIDAT, SmartVision, Smart Product Solution, Thein Digital, Three Dragons nebo UNIS.

Součástí budou také expozice Svazu průmyslu a dopravy ČR a Elektrotechnické asociace ČR. Prezentovat se bude i Lisovna ŠKODA AUTO, kde bude k vidění praktická ukázka využití digitálního dvojčete při výrobě modelu ENYAQ iV, který bude na veletrhu zastoupen jak ve fyzické podobě, tak i v podobě zmiňovaného digitálního dvojčete,“ upřesnil Michalis Busios, ředitel MSV. V expozici finských firem se představí firmy Elisa IndustrIQ, Etteplan, Top Data Science, Unikie, Visual Components OY a Wapice. Spoluorganizátorem celého projektu je společnost Cerebrica.

Zdroj: bvv.cz/msv

Views