Požadavky zákazníků řídí vývoj FANUC ROBODRILL α-DiB Plus

Politika společnosti FANUC naslouchat zákaznické základně byla hnací silou vývoje nového vysoce spolehlivého a výkonného obráběcího centra ROBODRILL α-DiB Plus.

„Našeho nejprodávanějšího zboží jsme dále rozvinuli čistě na základě zpětné vazby od zákazníků,” říká Stefan Raff, vedoucí prodeje ROBODRILL ve společnosti FANUC Europe. „Ve FANUCu nezavádíme nové funkce nebo vlastnosti založené na odhadech; všechna vylepšení ROBODRILLu jsou reakcí na specifické potřeby identifikované našimi zákazníky. Je to nejlepší ROBODRILL, jaký jsme kdy vyrobili.”

Příkladem je rostoucí požadavek průmyslu na obrábění obrobků z vyztužených materiálů. Mnoho odvětví, zejména doprava, používá lehčí komponentní materiály, aby se snížila hmotnost a následně spotřeba paliva. Aby si však tyto díly udržely potřebnou pevnost, často obsahují vložku vyrobenou z pevnějšího materiálu, jako je ocel, což je oblast, kde obráběcí centrum s vřetenem s vysokým kroutícím momentem nabízí pozoruhodné výhody.

Kompaktní FANUC ROBODRILL α-DiB Plus se dodává s novým vřetenem s vysokým kroutícím momentem až 100 Nm, což je o 70 % více než u standardního vřetene. Tento točivý moment je pro stroj této velikosti velmi vysoký a poskytuje potenciál k dosažení nejlepších řezných dat ve své třídě hospodárným způsobem.

Chytrá volba

Uživatelé ROBODRILLu α-DiB Plus si všimnou neustále přibývajících inteligentních funkcí. Když například stroj zaznamená nárůst točivého momentu v důsledku větší hloubky řezu na určitém místě součásti, tak automaticky sníží rychlost posuvu, aby se zabránilo spuštění zastavení z důvodu „stavu přetížení”. Podobně, když se hloubka řezu sníží, stroj automaticky zvýší rychlost posuvu na předchozí úroveň.

Novinkou je také funkce Děrovacího závitování, která využívá inovativního nástroje Punch Tap™ společnosti Emuge. Tradiční závitování zahrnuje otáčení závitníku do a z otvoru. Inovativní tvar Emuge Punch Tap™ však vytváří závity s mnohem menší rotací, čímž zkracuje dobu řezání závitů až o 75 % ve srovnání s konvenčním řezáním/tvarováním/frézováním závitů a zároveň šetří energii. Děrovací závitování, vyvinuté pro uspokojení poptávky zákazníků v automobilovém průmyslu, je nyní standardní funkcí strojů ROBODRILL α-DiB Plus.

Ujměte se řízení

Klíčem k mnoha nejnovějším vylepšením ROBODRILL je ovládání FANUC 31i-B Plus, které poskytuje vynikající uživatelské rozhraní pro snadné programování a nastavení. Speciálně pro víceosé, vícecestné, vysokorychlostní a vysoce přesné obrábění nabízí 31i-B Plus uživatelské výhody, které zahrnují rychlé obrábění pomocí technologie FANUC Fast Cycle Time Technology, vysoce kvalitní povrchové úpravy s technologií Fine Surface a zvýšenou paměť SRAM pro flexibilnější konfiguraci volitelných funkcí. Z hlediska konektivity podporuje ROBODRILL α-DiB Plus všechny hlavní průmyslové komunikační protokoly, aby bylo zajištěno, že zákazníci mohou využít mnoha výhod, které přináší monitorování výroby a analýza dat v reálném čase.

S novým ovládáním a vylepšenou komunikací společnost FANUC také vylepšila svou volitelnou rotační 4. osu s přímým pohonem DDRiB, kde je nyní maximální rychlost 300 ot./min (z 200 ot./min.). Kromě toho společnost FANUC zkrátila dobu upnutí z 0,8 na 0,5 sekundy a zvýšila točivý moment upnutí osy z 500 na 700 Nm. Na otočné jednotce čepového stylu DDR-TiB pro 4osé operace je nyní maximální zatížení 200 kg, z původních 150 kg, zatímco upínací moment se zvýšil na 1100 Nm, což poskytuje ideální řešení pro větší obrobky, jako jsou pouzdra baterií EV.

Stejně jako u všech vývojů společnosti FANUC nabízí ROBODRILL α-DiB Plus energeticky účinný výkon: stroj spotřebovává elektřinu pouze v případě potřeby. Rychlejší programování, kontrola a časy cyklů dále podporují nižší spotřebu energie.

Verze pro každého výrobce

Jako vysokorychlostní všestranný stroj vhodný pro všechny typy výrobců bez ohledu na množství šarží je ROBODRILL α-DiB Plus k dispozici ve dvou verzích: standardní a pokročilé. Standardní model je ideální pro velké množství trhů, včetně zdravotnictví, hodinářství, elektrické mobility a všeobecné subdodavatelské výroby. Pokročilý ROBODRILL společnosti FANUC je obvykle určen pro ty, kteří mají velké nároky na objem. Tato verze nabízí větší pojezd v ose Z, ještě pevnější sloup a lože a záložní modul při výpadku proudu, aby se stroj v případě výpadku proudu kontrolovaně zastavil (a aby nedošlo k poškození obrobků, fréz nebo přípravků).

Tři velikosti (300, 500 a 700 mm zdvih v ose X) jsou k dispozici ve standardní i pokročilé verzi, se všemi obvyklými možnostmi týkajícími se faktorů, jako je počet os (3, 4 nebo 5) a rychlost vřetena (až 24 000 ot./min) . Kromě toho může FANUC vylepšit jakoukoli investici do ROBODRILL prostřednictvím svého rozsáhlého portfolia průmyslových robotů se snadným a jednoduchým spojením mezi robotem a strojem.

Zdroj: Tisková zpráva Fanuc

Požadavky zákazníků řídí vývoj FANUC ROBODRILL α-DiB Plus

Novinky |
Views