Materiál GreenCoat RWS od společnosti SSAB – pro vysoce odolné a udržitelné okapové systémy

V rámci uspokojení celosvětové poptávky po udržitelných a odolných stavebních materiálech rozšiřuje společnost SSAB svůj sortiment okapových systémů vyrobených z oceli s barevným nátěrem GreenCoat® o materiál GreenCoat RWS Pural BT nabízející krásný matný vzhled. Materiál je ošetřen biologicky rozložitelným nátěrem (BT) vyrobeným ze švédského řepkového oleje namísto fosilních olejů, čímž je na trhu naprosto jedinečný. Klima se mění. Při běžném dešti může za hodinu spadnout 10 mm srážek. Na střeše s plochou 100 m2 to představuje 1 tunu vody. Takové množství vyžaduje odolný okapový systém, jenž s minimální údržbou zvládne i nejsilnější bouřky – a stále přitom bude vypadat skvěle.

Ocel s barevným nátěrem GreenCoat RWS od společnosti SSAB poskytuje krásný estetický vzhled, vynikající kvalitu a ekologické výhody pro jakýkoli systém půlkruhových a obdélníkových žlabů. Dodává se v široké škále téměř 40 barev a skvěle ladí se střechami GreenCoat® k zajištění jednotného vzhledu celé budovy.

Produkty GreenCoat RWS jsou oboustranně ošetřeny nátěrovým systémem zajišťujícím vynikající ochranu proti korozi (RC5, EN 10169) a mechanickému opotřebení, jenž odolává i nejnáročnějším povětrnostním podmínkám. Výrobky charakterizuje výborná pružnost a tvárnost umožňující vytvarování prakticky libovolným způsobem.

Vyvinuto ve spolupráci s partnery

Nový materiál GreenCoat RWS Pural BT je výsledkem rozsáhlé spolupráce při vývoji produktu, jež zahrnovala zpětnou vazbu od spotřebitelů, studium výsledků testů a využití odborných znalostí našich partnerů. Ocel nabízí vynikající odolnost proti korozi (RC5), zachování lesku a stálobarevnost dosahující nejvyšší třídy (Ruv5) dle aktualizované normy EN 10169. Zúčastnění partneři: Piristeel (Finsko), Galeco (Polsko) a BILKA (Rumunsko).

Udržitelné budovy

Olavi Huhtala SSAB

Olavi Huhtala, výkonný viceprezident společnosti SSAB Europe v rámci skupiny SSAB
Group

Současné stavební trendy svědčí o rostoucí poptávce po udržitelných materiálech. V reakci na celosvětové rostoucí trendy nabízí nový nátěr GreenCoat RWS Pural BT stavitelům úroveň udržitelnosti, jakou nikde jinde na trhu nenajdou, neboť namísto fosilního oleje nátěr obsahuje švédský řepkový olej. Výsledkem je vysoce výkonný, skvěle tvarovatelný stavební výrobek se snadnou údržbou. Ocel je také jedním z mála materiálů nabízejících 100% uzavřenou recyklační smyčku. Znamená to, že ji lze používat opakovaně a efektivně, aniž by docházelo k ovlivnění vlastností či výkonu – bez vytváření nebezpečných odpadů. Ocel lze také snadno opětovně použít a stává se tak ideální volbou pro nákladově efektivní a trvanlivé systémy odvádění dešťové vody.

„Udržitelnost hraje ve stavebnictví důležitou roli. Díky našim prémiovým ocelím s barevným nátěrem GreenCoat® nabízíme nejudržitelnější výrobky s vynikajícími technickými vlastnostmi pro stavební průmysl“, konstatuje Olavi Huhtala, výkonný viceprezident společnosti SSAB Europe v rámci skupiny SSAB Group.

Ocel s barevným nátěrem GreenCoat RWS vyhovuje aktuálním předpisům REACH a neobsahuje chromáty.

Zdroj: Tisková zpráva SAAB

Materiál GreenCoat RWS od společnosti SSAB – pro vysoce odolné a udržitelné okapové systémy

Novinky |
Views