Konfigurovatelná univerzální chapadla FGS-060-PSC A FGS-120-PSC

Potřebujete univerzální uchopovač, ale máte speciální aplikace, kde je nutno zajistit např. manipulaci lakovaného povrchu citlivého na vizuální poškození, uchopování mastných kovových dílů či sáčků plněných tekutinami? Gimatic představuje univerzální uchopovače řady FGS-060-PSC a FGS-120-PSC s možností vlastní konfigurace.

Samy si zvolte tělo uchopovače v šířce 120 mm nebo 60 mm a délce od 200 mm do 1200 mm. Můžete si vybrat počet vakuových kartridží zabudovaných přímo v těle, vakuový snímač a samozřejmě přísavky, které jsou ideální pro váš typ aplikace, ať už jsou to lakované díly, mastné povrchy, porézní materiály, nebo třeba sáčky s potravinami, resp. balenými tekutinami.

Integrované třístupňové vakuové kartridže EJ-LARGE-HF-3 zajišťují vysoký sací průtok a nízkou spotřebu energie. Tím jsou ideální i pro porézní aplikace, u kterých je nutná vysoká kompenzace netěsností v objemu daného materiálu.

Nedílnou součástí univerzálního uchopovače jsou samouzavírací ventily zabudované přímo v závitech pro přísavky, které jsou ještě dodatečně vybaveny kalibrovanými mikro otvory, což jim umožňuje manipulovat s produkty různých rozměrů, či otáčet předměty o 360°. Uchopovač nemusí mít obsazeny všechny přísavky k tomu, aby zvedl daný předmět, jelikož samouzavírací ventily zajistí udržení potřebné hladiny vakua.

Chapadla mají otvory pro vstup tlaku na vytvoření podtlaku a také otvory pro vakuum. Zde lze nainstalovat vakuové čidlo a také využít funkci odfuku, která slouží primárně k rychlejšímu oddělení chapadla od produktu. Kromě toho má samočisticí funkci, čímž oddaluje potřebu údržby.

Nakonfigurujte si tedy chapadlo na míru vašemu produktu. Gimatic samozřejmě nabízí i komplexnější řešení jako je možnost vybavit chapadlo dalšími komponenty – kompletní odpružení celého uchopovače, přidání speciálních ejektorů na předčištění znečištěného povrchu produktu, vybavení různými druhy rychloupínacích systémů, optických čidel – jednoduše dle vašich individuálních potřeb.

0
Views