Pardubice se opět na dva dny stanou hlavním městem dopravy!

Letos bude znovu hostit město Pardubice 7. září již 12. ročník Dopravní konference v Kongresovém centru Paláce Pardubice a 8. září 22. ročník Silničního veletrhu v areálu Správy a údržby silnic Pardubického kraje. Na multimodální konferenci vystoupí více než desítka předních odborníků na dopravní témata. Silniční veletrh poté nabídne na sedm desítek vystavujících společností z celé ČR.

Dopravní konference

Ve čtvrtek 7. září proběhne v Kongresovém centru Paláce Pardubice již 12. ročník Dopravní konference, která je věnována všem dopravním módům, přesněji jde o silniční, železniční, leteckou a vodní dopravu. Na jedné z největších odborných konferencí v České republice vystoupí na desítku předních odborníků, kompletní program naleznete v příloze. Mluvit se bude o připravovaných i již realizovaných projektech na silnici a železnici. Přítomni budou i zástupci Hospodářské komory, Svazu dopravy a dalších dopravních institucí.

Dopravní konference zahájí ve 14:00 hodin proslovy významných hostů, mezi ty se zařadí prezident Hospodářské komory Zdeněk Zajíček, hejtman Pardubického kraje Martin Netolický a jeho 1. náměstek zodpovědný za dopravu Michal Kortyš. Mezi panelisty vystoupí především ministr dopravy ČR Martin Kupka, Jiří Svoboda (generální ředitel, SPRÁVA ŽELEZNIC), Tomáš Tóth (generální ředitel, ČD CARGO a.s.), Radek Mátl (generální ředitel, Ředitelství silnic a dálnic) a další zástupci dopravních institucí.

Silniční veletrh

V pátek 8. září se poté uskuteční 22. ročník Silničního veletrhu na půdě areálu Správy a údržby silnic Pardubického kraje od 9 hodin. Svou práci přijede prezentovat na sedm desítek firem z celé České republiky, a to z oboru silničního hospodářství a dopravy, stavebních společností, výrobců a dodavatelů silniční techniky i výrobců strojů a automobilů.

Silniční veletrh nově nabízí také zajímavou možnost prezentace škol a dalších vzdělávacích institucí. Koncept veletrhu přináší další efektivní nástroj komunikace studentů technických středních a vysokých škol z širšího regionu se zástupci firem.

V rámci „STUDENT LOUNGE“ budou mít firmy možnost prezentovat své nabídky kariérního a profesního rozvoje pro studenty a také jednotlivé školy mohou nabídnout své studijní obory a možnosti navazujícího studia. Toto spojení s veletrhem, kde vystavují nejvýznamnější společnosti v oboru silničního stavitelství, především z našeho regionu, jsou velkým potenciálem naší akce.

Studenti tak mohou využít příležitost se setkat se zástupci firem, diskutovat a zjistit informace o svém budoucím možném uplatnění na trhu práce. Dovolujeme si tedy pozvat studenty jako návštěvníky nebo školy i firmy jako vystavovatele.

Na veletrhu bude představen “JCB Hydradig Pothole Pro”, jedná se o víceúčelový stroj postavený na univerzální a prověřené platformě kolového rýpadla JCB Hydradig a díky instalaci speciálního příslušenství dokáže výtluk vyfrézovat, ořezat okraje a zamést, a to vše bez nutnosti výměny příslušenství. Za své schopnosti vděčí Pothole Pro především instalovanému příslušenství, tj. fréze, zametači a řezačce, ale zároveň celkovému konceptu stroje, díky kterému má strojník neomezený výhled na všechna čtyři kola v rozsahu 360 stupňů.

Návštěvníci z řad odborné veřejnosti se mohou registrovat pro účast na akcích prostřednictvím webových stránek www.dksv.cz.

Odborní garanti:

Ministerstvo dopravy | Státní fond dopravní infrastruktury ČR | Ředitelství silnic a dálnic – ŘSD | Správa železnic | Ředitelství vodních cest České republiky | Pardubický kraj | Statutární město Pardubice | Pardubice Airport | Česká manažerská asociace | Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků | Krajská hospodářská komora Pardubického kraje | Univerzita Pardubice | Regionální rozvojová agentura Pardubického kraje | Svaz dopravy České republiky | Sdružení pro výstavbu silnic

Pardubice se opět na dva dny stanou hlavním městem dopravy!

Views