Otevření objednávek na model RENAULT RAFALE E-TECH full hybrid v České republice

  • Renault zintenzivňuje svou ofenzívu vozidel s elektrifikovaným pohonem. Otevírá objednávky na vůz Renault Rafale v E-Tech full hybridní motorizaci, vlajkovou loď značky, nové SUV kupé.
  • Model Renault Rafale E-Tech full hybrid bude dostupný ve dvou výbavových stupních: techno a esprit Alpine s efektivní hybridní pohonnou jednotkou o výkonu 200 k (spotřeba 4,7 l/100 km, emise 105 g CO2/km).
  • První vozidla v dealerské síti budou zákazníkům k dispozici před létem roku 2024. Nabídka modelu Renault Rafale E-Tech full hybrid bude startovat na 999 000 Kč s DPH za výbavový stupeň techno a 1 099 000 Kč s DPH za výbavový stupeň esprit Alpine.
  • Do konce roku 2024 Renault představí také výkonnou motorizaci E-Tech 4×4 300 k.

Model Rafale, jeden z pilířů strategie Renaulution, byl odhalen v červnu roku 2023 na Paris Air  Show v Le Bourget ve Francii. Model symbolizující posun značky směrem vzhůru do vyšších  segmentů a podtrhující schopnost značky oslovit všechny typy zákazníků. Se svým revolučním designem SUV kupé přináší Renault Rafale nebývalé potěšení z jízdy, a to díky vysoce účinnému  hybridnímu pohonu a podvozkové platformě, do které inženýři vložili to nejlepší ze svého nadšení a zkušeností.

Odvážné, dynamické SUV kupé 

Renault Rafale E-Tech full hybrid je dlouhý 4,71 m, široký 1,86 m, vysoký 1,61 m a vychází z platformy  CMF-CD, která byla navržena tak, aby odpovídala všem typům elektrifikace. Díky dynamickému designu a silné osobnosti nabízí Renault Rafale bezkonkurenční potěšení z jízdy. Je to potěšení,  které sdílejí všichni cestující, kteří využívají velkorysý prostor na palubě a inovativní prvky  interiéru. Prostor pro cestující ve druhé řadě sedadel je velmi komfortní, s prostorem nakolen 302  mm. Prostor pro hlavu na zadních sedadlech 880 mm je zachován i přes karoserii připomínající  kupé. Ani zavazadlový prostor není postihnut tvarem karoserie, jeho objem činí 627 litrů.  Obzvláště inovativním prvkem je panoramatické střešní okno solarbay® s elektronicky  nastavitelnou průhledností, navržené technologií PDLC (Polymer Dispersed Liquid Crystal).  Úroveň průhlednosti lze snadno nastavit hlasem prostřednictvím Google Assistant nebo  ovládacím tlačítkem. 

Díky výkonné a úsporné hybridní motorizaci s výkonem 200 koní a multimódové automatické  převodovce je Renault Rafale E-Tech full hybrid na vrcholu svého segmentu, pokud jde o dojezd  (až 1 100 km), spotřebu a emise CO2 (4,7 l/100 km a 105 g CO2/km). 

Přesnosti podvozkové platformy přináší bezkonkurenční emoce z jízdy. Tyto emoce jsou  umocněny systémem řízení všech kol 4CONTROL advanced společnosti Renault. Tento systém  řízení zadních kol, který je standardně k dispozici ve výbavovém stupni esprit Alpine, výrazně  zlepšuje ovladatelnost při proplétání se městem nebo při průjezdu zatáčkou ve vyšších  rychlostech. 

Multimediální systém openR link odstraňuje bariéry mezi digitálním světem vně a uvnitř kabiny.  Multimediální systém obsahuje integrovaný systém Google Android Automotive a lze jej  používat jako chytrý telefon. OpenR link poskytuje také integrované služby Google Automotive,  díky nimž máte na dosah ruky navigaci Google Maps, integrovaného hlasového asistenta  Google Assistant a více než 50 aplikací (v závislosti na zemi), které jsou dostupné na GooglePlay. 

Do konce roku se u modelu Renault Rafele představí nová výkonnější motorizace E-Tech 4×4 s  výkonem 300 koní pro ještě větší potěšení z jízdy. Tato verze bude vybavena přídavným  elektromotorem na zadní nápravě a bude rovněž využívat specifické nastavení podvozku. 

Zdroj: TZ Renault Česká republika, a.s.

Otevření objednávek na model RENAULT RAFALE E-TECH full hybrid v České republice

Views