Společnost Siemens Mobility získala významnou zakázku na lokomotivy od společnosti Railpool

Rámcová smlouva na 100 lokomotiv Vectron poskytujících maximální provozní flexibilitu / První objednávka na 70 lokomotiv z rámcové smlouvy již byla učiněna / Lokomotivy Vectron od společnosti Siemens Mobility propojují Evropu a umožňují rychlý a efektivní přeshraniční provoz bez nutnosti výměny lokomotiv.

Společnosti Railpool, jedna z předních evropských společností v oblasti pronájmu kolejových vozidel v Evropě, a Siemens Mobility podepsaly na přelomu roku rámcovou smlouvu na dodávku 100 lokomotiv. Při podpisu smlouvy bylo objednáno prvních 70 lokomotiv. Různé varianty lokomotiv budou využívány na různých evropských železničních koridorech (sever-jih a východ-západ) a mohou být provozovány až v 18 zemích. Společnost Railpool si již dříve objednala 20 lokomotiv Vectron MS od společnosti Siemens Mobility.

“Tato významná zakázka je důkazem našeho úspěšného partnerství se společností Railpool a vynikající kvality našich lokomotiv. Objednáním lokomotiv Vectron MS společnost Railpool získala nejen velmi výkonnou a vysoce spolehlivou lokomotivu, ale vybrala si i vícesystémovou verzi, která bude schopna zajišťovat přeshraniční železniční dopravu bez nutnosti výměny lokomotivy. Tím bude mít náš zákazník zajištěnu maximální provozní flexibilitu a bude schopen rychle reagovat na měnící se podmínky na trhu,” říká Albrecht Neumann, generální ředitel pro kolejová vozidla společnosti Siemens Mobility.

“Pro naše zákazníky je stále důležitější, aby mohli lokomotivy flexibilně přizpůsobit potřebám v různých evropských zemích. Nákupem dalších lokomotiv Vectron a jejich univerzální použitelností reagujeme na tyto potřeby trhu a zároveň vysíláme pozitivní a zelený signál v rostoucím železničním sektoru,” říká Torsten Lehnert, generální ředitel společnosti Railpool GmbH.

Lokomotivy Vectron objednané společností Railpool disponují maximálním výkonem 6,4 MW a maximální provozní rychlostí 200 km/h. Jsou také vybaveny požadovanými národními vlakovými zabezpečovači a jednotným evropským vlakovým zabezpečovačem ETCS.

Společnost Siemens Mobility již prodala 1 270 lokomotiv Vectron celkem 61 zákazníkům. Lokomotivy Vectron dosud najely více než 500 milionů kilometrů a jsou v současné době schváleny pro provoz v Rakousku, Belgii, Bulharsku, Chorvatsku, České republice, Dánsku, Finsku, Itálii, Maďarsku, Německu, Nizozemsku, Norsku, Polsku, Rumunsku, Srbsku, Slovensku, Slovinsku, Švédsku, Švýcarsku a Turecku.

Zdroj: Siemens

Společnost Siemens Mobility získala významnou zakázku na lokomotivy od společnosti Railpool

Novinky |
Views