Společnost B&R rozšiřuje svůj řídicí systém X90 o modul bezpečnostního relé

Mobilní stroje jsou stále více autonomní. Musí být vybaveny řídicími jednotkami, které jsou nejen kompaktní, ale také bezpečné. Společnost B&R rozšířila svůj řídicí systém X90 o volitelnou desku, která umožňuje galvanicky oddělené připojení externích bezpečnostních zařízení, díky čemuž jsou mobilní stroje ještě bezpečnější.

Mobilní řídicí jednotky s bezpečnými galvanicky oddělenými výstupy dosud nebyly na trhu k dispozici. Díky novému modulu bezpečnostního relé společnosti B&R lze nyní k řídicí jednotce X90 připojit externí bezpečnostní komponenty, jako jsou pohony nebo laserové skenery, prostřednictvím galvanicky oddělených obvodů nouzového zastavení. Lze tak dosáhnout úrovně bezpečnosti PLe / SIL3. Tato volitelná deska je vhodná zejména pro autonomní zemědělská a stavební vozidla.

Rozdíl je v modularitě

Díky výkonné a rozšiřitelné řídicí jednotce X90 nabízí společnost B&R svobodu designu, která je na trhu jedinečná. Nabídka volitelných desek otevírá nové možnosti pro realizaci automatizačních řešení podle přání zákazníka. Řídicí jednotka se navíc dodává v odolném krytu s krytím IP69K. Protože nevyžaduje rozváděč ani složité zapojení, je zaručena snadná obsluha.

Zdroj: www.br-automation.com

Společnost B&R rozšiřuje svůj řídicí systém X90 o modul bezpečnostního relé

Novinky |
Views