Renault se umístil na českém trhu na 7. místě a na 1. místě v kategorii lehkých užitkových vozů

 • Meziroční nárůst prodeje o 16,7 % s 4 672 prodanými vozy.
 • nejprodávanější značka v ČR (OA+LUV).
 • Renault se umístil na 1. místě v prodeji lehkých užitkových vozidel s podílem 17 %.
 • Nárůst prodeje vozů privátní klientele o 35 %.
 • Tři další novinky ve druhé polovině roku.
 • Do konce června letošního roku bylo v České republice registrováno 4 672 nových vozů Renault a podíl značky na českém trhu osobních a lehkých užitkových vozů dosáhl 3,6 %.
 • Za první pololetí značka Renault prodala 1 167 vozů soukromé klientele, což představuje meziroční nárůst o 35 %.
 • Renault je na místě v žebříčku prodejů (OA+LUV) (posun o 2 místa vzhůru vs 1-6/ 2023) a upevnil svou pozici v TOP 10.
 • V prvních šesti měsících si Renault udržel první místo i na trhu lehkých užitkových vozidel. Z 2 057 registrovaných lehkých užitkových vozidel značky Renault tvoří model Master 1 253 registrací.
 • Náš 100% elektrický model Renault Scenic E-Tech byl odbornou porotou soutěže The Car of the Year 2024 zvolen autem roku 2024 a je sedmým vozem Renault, který získal toto prestižní ocenění.
 • Letošní rok byl plný uvedení vozů Renault na trh. V druhé polovině roku se představí nový Renault Rafale PHEV 300 k, Renault Symbioz a New Master v dieselové i elektrické verzi.

Renault v TOP7 na českém trhu

Výsledky letošních registrací osobních automobilů v první polovině letošního roku naznačily, že to značka Renault s návratem mezi desítku neprodávanějších značek myslí opravdu vážně.

Prodejem 4 672 osobních a užitkových vozů se dokázala posunout až na 7. příčku domácí ligy, s nárůstem o 16,7 %, jako nejúspěšnější francouzský výrobce.

V nabídce značky Renault je aktuálně deset osobních modelů od malého, ale praktického modelu Clio, až po devítimístné velkoprostorové typy Trafic v kategorii velkých osobních MPV.

Z  modelového mixu slaví největší prodejní úspěchy na českém trhu elegantní crossover Captur, kterého se v prvním pololetí prodalo 794 kusů, což mu vyneslo 5. místo v segmentu B SUV s meziročním nárůstem prodejů o 55 %. Zároveň téměř 70 % klientů jsou soukromé osoby.

Dalším úspěšným modelem je model Clio, který loni prošel výrazným faceliftem. Udržel si objemy na obdobné úrovni jako loni (673 kusů za první pololetí letošního roku vs 643 kusů loni), a to i přesto, že segment městských vozů výrazně klesl. Clio se umístilo celkově na 6. místě v segmentu městských vozů. Rostoucí zájem je také o model Austral (meziroční nárůst o 72 %).

Renault v České republice stále leaderem na trhu LCV

Český trh lehkých užitkových automobilů prožívá v posledních třech letech mimořádný rozmach. Přitom skutečně významnou roli v něm hraje značka Renault, která už více než tři roky vládne této kategorii.

Své vítězství z let 2021 až 2023 si značka Renault zopakovala i za první pololetí letošního roku s   rekordním výsledkem 2 057 prodaných vozů a rekordním tržním podílem 16,96 %. Zároveň meziročně došlo k nárůstu registrovaných vozel o 16,5 %.

Nejprodávanější u značky Renault je i letos model Master, jehož prodej dosáhl 1 253 kusů. Zároveň se jedná o nejprodávanější lehký užitkový vůz v České republice napříč kategoriemi. Následuje Express 228 kusů, dále Trafic se 120 vozy a Kangoo Van / Kangoo Van E-Tech 100% elektrický připsal na konto prodejů 80 kusů.

Model Master je nejprodávanější dodávkou jak ve svém segmentu tak i na trhu LCV. V oblasti přestaveb si Renault taktéž drží první pozici (bez Iveco).

Výrobní řada E-Tech

Aktivity společnosti Renault postupně, ale důsledně směřují k úplnému přechodu na pohony s nulovými emisemi. V současné době zahrnuje portfolio značky jak 100% elektrické, tak hybridní vozy. Renault je na třetím místě v Evropě na trhu elektrifikovaných modelů.

Scenic E-Tech elektrický, evropské auto roku 2024, je v těchto týdnech uváděn na náš trh. Zároveň jsou dodávána první klientská vozidla. O tento vůz je rostoucí zájem i v rámci nového národního dotačního programu.

Na straně vozů s hybridním pohonem je situace následující:

– U modelu nový Captur se začíná prosazovat elektrifikovaný pohon E-Tech full hybrid. Podíl motorizace činí v prvních týdnech uvedení tohoto modelu necelých 20 %.

– Model Arkana vykazuje stabilně vysoký podíl  61, 6% full hybridní motorizace.

– U modelu Austral dosahuje podíl full hybridní motorizace dvě pětiny registrovaných vozidel v uplynulém období.

– Model Espace, který je nabízen ve sto procentech ve fulll hybridní motorizaci a to v 5 nebo 7 místné variantě. Za uplynulé období byl podíl 7 místné varianty 58,8 %.

Renault nabízí širokou škálu elektrických a hybridních vozidel. Včetně plně elektrického modelu Megane E-Tech 100% elektrický, Kangoo E-Tech 100% elektrický a Scenic E-Tech elektrický a také hybridních vozů: Clio E-Tech full hybrid, Captur E-Tech full hybrid, Arkana E-Tech full hybrid, Austral E-Tech full hybrid, Espace E-Tech full hybrid.

Novinky na českém trhu do konce letošního roku

Letošní rok je historickým rokem, pokud jde o množství uvedení nových modelů.

Elektrický Scenic E-Tech, který získal ocenění CAR OF THE YEAR 2024, byl představen na na jaře letošního roku.

Oblíbený městský crossover Captur je veřejnosti představen v těchto dnech.

Nový přírůstek do rodiny a reprezentant nejvyššího segmentu, model Rafale E-Tech hybrid se představí v létě, a poté,  s novou motorizací E-Tech 4×4 300 k do konce roku. Tento model odkazuje na úspěšnou historii značky Renault v leteckém průmyslu ve 30. letech minulého století.

Renault očekává další novinky, které uvede ještě do konce letošního roku:

 • Megane GrandCoupe, zákazníky vysoce oceňovaný model míří znovu na český trh, aby podpořil nabídku značky Renault v segmentu C a posílil tak její postavení na trhu
 • Nový crossover v segmentu C s názvem Symbioz se na českém trhu představí na podzim letošního roku. Na začátku bude Symbioz k dispozici s pohonem E-Tech full hybrid, který bude v roce 2025 doplněn dalšími motorizacemi.
 • Ke konci roku budou otevřeny objednávky na očekávanou ikonu – model R5

Zásadní událostí roku v segmentu užitkových vozů bude uvedení nové modelové generace modelu Master. Zákazníci v ČR si budou moci objednat tuto novou generaci populární dodávky během léta.  Další novinkou, jenž přijde v tomto roce, je přechod modelů Kangoo a Trafic do nové identity po vzoru osobních vozů. Konkrétně u modelu Kangoo Van se pak nabídka rozšíří i o novou verzi „dvoukabina“ (v provedení až pro 5 osob) na prodloužené verzi L2

« S výsledky letošního prvního pololetí jsme spokojeni protože se nám podařilo s přehledem obhájit první místi v prodejích lehkých užitkových vozů a současně se nám podařilo navýšit významně naše prodeje modelů osobních.

Tím ale ofenziva nekončí ale právě naopak . Letošní rok je pro značku Renault velice významný, protože během velice krátkého období zásadním způsobem rozšiřujeme a modernizujeme modelovou řadu. A to pokud se jedná o osobní i užitkové vozy.

Pokud jde o osobní vozy představili jsme letos nové Kangoo v osobní verzi a to i v prodloužené verzi, které je ideální pro podnikání i rodinné využití, na jaře jsme představili jsme zcela nový Renault Scénic, který získal titul evropského auta roku 2014 , před několika dny pak nový Captur- zcela přepracovaný model, který nabízí nové technologie a nově nabízíme Clio s automatickou převodovkou. V nejbližších dnech pak představíme zcela nový model Rafale, kterým se vracíme do segmentu D s nabídkou sportovního Crossoweru s pohonem dosahujícím výkon až 300 k a možností pohonu 4×4. Pro rodiny a podnikatele dále v září představíme další absolutní novinku – nový model Renault Symbioz.  V závěru roku nebo na počátku roku příštího nás pak čeká uvedení modelu Renault 5 – nového elektrického vozu, který přímo velice zdařilým způsobem vychází z ikonického modelu značky.

Pokud jde o vozy užitkové i zde jsme tento rok ve znamení rozšíření modelové nabídky a příchodu nových modelů. Počátkem roku jsme rozšířili nabídku malých dodávek  modelem Kangoo v prodloužené verzi a doslova před pár dny jsme novinářům představili zcela nový model našeho bestselleru – modelu Renault Master a to zatím ve verzi furgon. Ostatní verze budou uvedeny postupně a souběžně uvedeme kompletní nabídku přestaveb centrálních ( přímo z výroby ) tak lokálních, které připravujeme s našimi předními přestavci », uvedl Zdeněk Grunt, generální ředitel společnosti Renault Česká republika, a.s.

o společnosti renault 

Renault, historická značka mobility a průkopník elektromobilů v Evropě, vždy vyvíjel inovativní vozidla. Se strategickým plánem “Renaulution” se Renault pustil do ambiciózní transformace, která přináší hodnotu a směřuje ke konkurenceschopnější, vyváženější a elektrifikovanější nabídce. Jeho ambicí je ztělesňovat modernost a inovace v oblasti technologií, energie a služeb mobility v automobilovém průmyslu i mimo něj.

Zdroj: Renault Česká republika, a. s.

Renault se umístil na českém trhu na 7. místě a na 1. místě v kategorii lehkých užitkových vozů

Views