Nová robotická technologie KUKA zaručuje nejvyšší hygienické standardy

Robotika používaná v potravinářském, farmaceutickém a kosmetickém průmyslu musí splňovat speciální požadavky. Nové portfolio „Hygienic Oil“ (HO) a roboty v provedení „Hygienic Machine“ (HM) od KUKA jsou navrženy tak, aby se zabránilo potenciální kontaminaci a aby byly splněny nejvyšší hygienické požadavky.

Nové způsoby automatizace ve výrobě potravin – i nad její rámec

Ať manipulace, balení, paletizování nebo stohování: Nové portfolio Hygienic Oil (HO). a robotika v provedení Hygienic Machine (HM) přesvědčí ve všech oblastech použití, kde se vyžadují mimořádné hygienické podmínky. Robotická technologie je ve všech osách vybavena potravinářskými mazivy a umožňuje velmi snadné čištění díky svému hladkému povrchu. Tyto vlastnosti zaručují vysoký hygienický standard a činí hygienické roboty atraktivními také pro použití v jiných oblastech:

 • Food

  Pro zaručenou nezávadnost ve styku s potravinami i za obtížných výrobních podmínek

  dozvíte se více

 • Farmaceutický průmysl

  Vhodné pro náročné aplikace ve farmaceutickém průmyslu – v přímém kontaktu s léčivy

  dozvíte se více

 • Kosmetika

  Hygienické roboty nabízejí bezpečnost a efektivitu také při každé aplikaci v kosmetickém sektoru

  dozvíte se více

Maziva NSF H1 s certifikací FDA ve všech osách

Široký sortiment robotů HO lze nalézt v mnoha sekundárních aplikacích.

Nové portfolio HO od společnosti KUKA je k dispozici od začátku roku. „Průmyslové roboty HO splňují hygienické požadavky v souladu se Směrnicí o strojních zařízeních 2006/42/ES a normou DIN ISO 14159“, vysvětluje Dieter Rothenfußer, manažer portfolia společnosti KUKA. „Jsou vybaveny certifikovanými mazivy NSF H1 ve všech osách včetně přívodu energie. Intervaly údržby jsou stejné jako u našich standardních robotů.“

Světlý a moderní barevný vzhled portfolia ve světle šedém odstínu výrazně usnadňuje identifikaci znečištění na stroji. Těmito opatřeními KUKA splňuje zvýšené bezpečnostní standardy v sekundární oblasti a je jediným celosvětovým dodavatelem s takto širokým portfoliem. Roboty HO nabízejí také potenciál pro využití nad rámec zpracování a balení potravin, například při zpracování kusových nebo suchých produktů, jako je čokoláda nebo pečivo.

Objevte naše rozmanité portfolio robotů HO

Hygienická robotická technologie s mazivy H1 pokrývá portfolio nosností a dosahu od 6 do 240 kg, resp. 900 až 3 200 mm – pro použití v celém řetězci procesu. To zahrnuje všechny řady robotů: od KR AGILUS po KR QUANTEC PA – s ještě rychlejšími dobami cyklů. Základní osy jsou chráněné proti prachu a vodě dle třídy krytí IP65, osy zápěstí dle třídy krytí IP67.

Snadné čištění díky hygienickému provedení „Hygienic Design“

Stroje HM snadno splňují všechny hygienické normy primární oblasti

Aby byly splněny i požadavky primární oblasti, nabízí KUKA robotiku HM („Hygienic Machine”). U strojů v provedení „Hygienic Design“ je čistota na prvním místě. Konstrukce a materiály vycházejí ze směrnic EHEDG (Evropské uskupení pro hygienické strojírenství a projektování) a umožňují použití robotů v aplikacích s přímým kontaktem s potravinami a farmaceutickými látkami. „Skříň odolná proti korozi bez mrtvých rohů, potravinářská maziva a použití komponent z nerezové oceli zaručují nejvyšší úroveň hygieny“, říká Dieter Rothenfußer. Roboty jsou přitom obzvláště odolné vůči dezinfekčním a chemickým čisticím prostředkům a díky robustní vodotěsné konstrukci je lze bez problémů čistit vysokým tlakem. Elektrické rozhraní náročné na čištění se nenachází v primární styčné oblasti, ale u modelu KR AGILUS pod strojem a u modelu KR DELTA jsou kabely vedeny nahoru.

Najděte dokonalého robota HM pro konkrétní aplikaci

Roboty HM s komponentami s certifikací FDA a mazivy H1 přesvědčí užitečným zatížením 3 až 10 kg a dosahem až 1 200 mm. Nerezový robot Delta od začátku roku rozšiřuje portfolio KUKA pro primární oblast.

Zdroj: www.kuka.com

Videa společnosti KUKA najdete na našem portálu ZDE.

Nová robotická technologie KUKA zaručuje nejvyšší hygienické standardy

Novinky |
Views