Na Ženevském autosalonu představí značka Dacia tři světové premiéry

  • Dacia se představí na mezinárodním autosalonu v Ženevě od 26. února do 3. března
    2024.
  • Dacia na svém stánku o rozloze 900 m2 představí nový Duster, nový Spring a dakarský
    prototyp Sandrider.

Více DUSTER než kdy jindy

Nový Duster, ikonické SUV značky, se poprvé oficiálně představí na ženevském autosalonu v roce 2024. Duster, který byl poprvé uveden na trh v roce 2010 a poprvé obnoven v roce 2017, se prosadil tím, že porušil tradiční kódy trhu SUV.

Duster je skutečně úspěšným vozem, kterého se vyrobilo více než 2,2 milionu kusů.

Tato 3. generace modelu Duster, vyvinutá na platformě CMF-B, představí svůj robustnější a asertivnější design a také nabídku motorů: LPG ECO G100, HYBRID 140 a mild-hybridní 48V TCe 130, který je k dispozici s převodovkami 4×2 a 4×4, aby co nejlépe vyhovoval potřebám zákazníků.

Nový SPRING: ještě svůdnější, elektrizující jako vždy

Nový model Spring má zcela nový design exteriéru i interiéru.

Spring je jediným elektromobilem v Evropě, který váží méně než tunu. Jeho kompaktnost mu však nebrání v tom, aby nabízel nejlepší nosnost ve svém segmentu a řadu chytrých funkcí.

Díky přizpůsobitelné digitální přístrojové desce (7″ obrazovka) a 10″ centrální multimediální obrazovce je Spring ještě digitálnější.

Pro ještě větší všestrannost nabízí nový Spring motor o výkonu 45 k ve výbavových stupních Essential a Expression a 65k ve výbavových stupních Expression a Extreme. Stejně cenově dostupný jako doposud zůstává nový Spring elektromobilem, který nabízí nejlepší poměr ceny a výkonu na evropském trhu.

SANDRIDER: Cíl DAKAR

V Ženevě bude Dacia vystavovat prototyp, který se bude prostřednictvím týmu Dacia Sandriders účastnit Rallye Dakar a mistrovství světa v rallye od roku 2025.

Dacia neustále nově definuje to, co je podstatné, a to na základě svých tří pilířů: Essential but Cool, Robust & Outdoor a Eco-Smart.

Strategie značky Dacia je dokonale sladěna s Rallye Dakar, která je plnohodnotnou technologickou laboratoří
zaměřenou na nízkouhlíkovou mobilitu. Díky soutěži si Dacia v nejtěžším terénu vyzkouší svůj přístup k základním věcem, zejména svůj závazek k cenově dostupné dekarbonizaci: Sandrider bude používat syntetické palivo vyráběné společností Aramco. Design vozu Sandrider je inspirován zpětnou vazbou od posádek a je v dokonalém souladu s DNA značky Dacia.

Při této příležitosti bude Sébastien Loeb 26. února 2024 od 10.00 do 10.30 hodin přítomen na stánku Dacia vedle prototypu Sandrider.

 

Zdroj: TZ Renault Česká republika, a.s.

Na Ženevském autosalonu představí značka Dacia tři světové premiéry

Novinky |
Views