GIMATIC – mezinárodní výrobce automatizačních pomůcek

Společnost Gimatic byla založena v roce 1985. První patent na pneumatické chapadlo se datuje rokem 1986. Na základě této inovace v průběhu 90. let Gimatic expandoval na trh s plasty a v novém tisíciletí se začala společnost aktivně zajímat o oblast mechatroniky. Díky této diverzifikaci společnost vytvořila dvoučelisťové a tříčelisťové elektrické paralelní chapadla a elektrické aktuátory. Díky své kompetenci, flexibilitě a rozsáhlému využití nových technologií v oblasti projektování a konstrukce je schopna nabídnout specifická řešení pro každou aplikaci.

To, co ze společnosti GIMATIC dělá konkurenceschopnou společnost, je neustálá touha růst. Znovu to prokázala investicemi do sektoru průmyslového vakua, čímž je schopna poskytnout svým zákazníkům kompletní řešení uchopení s pokročilou řídicí logikou a vysoce kvalitními komponenty.
Společnost, úspěšně prezentovaná od svých počátků, má nyní širokou škálu produktů s více než 3 000 katalogovými kódy a 180 registrovanými patenty.
Sortiment týkající se vakuové divize se skládá z přibližně 1 500 položek vyvinutých s důrazem na energetickou účinnost, spolehlivost a snadné použití.
Přísavky, ejektory, senzory a související příslušenství umožňují zákazníkům manipulovat s různými předměty v různých průmyslových odvětvích s nízkou spotřebou energie a zkrácením prostojů.

EJ-XPRO Gimatic – Elektronicky řízený vakuový ejektor
Vakuový ejektor EJ-XPRO, kompletní řešení se všemi nejmodernějšími funkcemi, s robustním, jednoduchým a intuitivním designem pro nekompromisní provoz. Kompaktní ejektor EJ-XPRO je výkonný a spolehlivý. Instalace a údržba jsou zcela jednoduché. Ejektory mohou být použity samostatně nebo přímo připojeny k sobě v sérii až do maximálního počtu 4 jednotek. Integrovaný systém připojení usnadňuje přidání nebo výměnu jedné jednotky. Kromě toho je v případě více jednotek zapojených do série možné pneumaticky napájet pouze první čerpadlo a používat společné vnitřní kanály pro napájení dalších ejektorů.

LCD displej EJ-XPRO má elektronické rozhraní, které uživateli umožňuje mít pod kontrolou všechny funkce čerpadla, tj. např.: stav ejektoru, aktuální úroveň vakua, stav řídicích signálů ventilů vakua a odfuku, stav zařízení a mnoho dalšího.
Úspora energie čerpadla umožňuje ušetřit 90–95 % stlačeného vzduchu v každém cyklu. Kromě toho může být úspora energie také automatická díky algoritmu, který vypočítává optimální prahové hodnoty vakua v každém pracovním cyklu, bez ohledu na typ materiálu kusu, který má být zpracován.

VAKUOVÉ PĚNOVÉ CHAPADLO FGS-120
Tento uchopovací systém je ideální pro různá odvětví a materiály a je ideální pro manipulaci s kartonovými krabicemi, dřevěnými panely, plechovkami, sklenicemi a mnoha dalšími výrobky s různými tvary a geometrií. Integrovaný vakuový generátor se skládá z vícestupňových ejektorů EJ-LARGE-HF-3, které mají vysoký průtok. Vysává s nízkou spotřebou energie, nemá žádné pohyblivé mechanické části a nevytváří teplo.

ÚCHOPNÁ VAKUOVÁ PĚNA GIMATIC je k dispozici ve dvou verzích:
• S vestavěnými uzavíracími ventily.
• S kalibrovanými otvory.

Verze s uzavíracími ventily je ideální pro aplikace, kde je nutné přesouvat předměty různých velikostí a tvarů. Umožňuje uživateli pracovat s menšími vakuovými vyvíječi, což snižuje spotřebu a udržuje vysokou úroveň vakua, i když většina úchopné plochy není obsazena.

Verze s kalibrovanými otvory je naopak dokonalým řešením pro aplikace, kde je nutné manipulovat s předměty specifických tvarů a hmotností s utěsněným povrchem (sklo, plech, plast apod.). Je vhodný pro práci v jakékoliv orientaci (rovnoběžné nebo kolmé k úchopové ploše). Používá se tam, kde není možné použít uzavírací ventily (vertikální pohyb) a když pěnové chapadlo pokrývá přibližně 90 % pohybující se uchopovací plochy.

Pěnové uchopovače jsou k dispozici s různými roztečemi otvorů a různými délkami v závislosti na vašich potřebách a požadavcích. K dispozici jsou ve verzi vybavené technickou pěnou nebo ve verzi s přísavkami VG.IS z polyuretanu. Polyuretanové přísavky VG.IS zajišťují vysokou odolnost vůči opotřebení a vysokou přizpůsobivost povrchům, které jsou nepravidelné a porézní.

Navštivte obchod GIMATIC… Více dozvíte se dozvíte ZDE.

GIMATIC – mezinárodní výrobce automatizačních pomůcek

Views