Pětistovku ze vstupenky na vážně nemocné děti. Fenomén podpoří Srdcem Robinson

Pětiletý Ondra žije s jednokomorovým srdcem. Má za sebou čtyři operace, ale nikdo neví, co bude dál. Mít vážně nemocné dítě změní priority ze dne na den, ví Tereza Robinson, která už druhým rokem pomáhá rodinám s podobným osudem žít naplno. Pětistovkou z každé prodané vstupenky podpoří neziskovku Srdcem Robinson i návštěvníci konference Fenomén.

Bývalá novinářka Tereza Robinson, jejímuž synovi diagnostikovali několik dní po porodu kombinovanou těžkou srdeční vadu, si prošla před několika lety krutým obdobím. „Bála jsem se, že zemře, že si ho domů nikdy nepřivezeme. Vím, jaké to je cítit strach, bolest, bezmoc i vyčerpání, jaké to je ptát se, proč zrovna my,“ říká máma tří dětí, která se snaží život užívat a vážit si každého dne. Nechce žít ve strachu z toho, co bude.

Nemoc si nevybírá, ale můžete si vybrat, jak se k ní postavíte. Původním povoláním zdravotní sestra se po narození syna rozhodla převrátit svůj život vzhůru nohama. Jako koučka dnes rodiče učí zacházet s vlastními emocemi. Připravuje je na náročný proces operací a dlouhých pobytů v nemocnicích. Zatěžkávací zkoušku, kterou si projde vztah s partnerem i se sourozenci. V neposlední řadě přináší úsměv na tváři malým bojovníkům a jejich rodinám.

„Srdcem Robinson je neziskovka, která pečuje o psychiku rodičů a zdravotníků, kteří se starají o vážně nemocné děti. Náš tým tvoří profesionální terapeuti, lékaři a zdravotníci, kteří poskytují individuální konzultace, workshopy i podpůrné skupiny po celé České republice,“ popisuje jeho zakladatelka.

Zlínský kraj je jedním z regionů, kde by mohla vzniknout pobočka této organizace. Podpořit se ji rozhodla i organizátorka konference Fenomén Vlaďka Snášel Lukašíková. „Líbí se mi, že svou pomoc zaměřuje neziskovka komplexně, čímž se ještě násobí. Tereza se osobně věnuje potřebným – jejich strachům, emocím i otázkám a její pracovitost a odhodlání jsou mi sympatické. Cítím, že je tato pomoc velmi konkrétní a potřebná,“ říká jednatelka vzdělávací agentury CE-PA.  

Byznys má mít přesah. Na konto neziskovky Srdcem Robinson tak finančně přispějí všichni, kteří si koupí lístek na 5. ročník konference Fenomén. Až do konce roku je k dostání za sníženou cenu. Účastníci akce pak budou moci podpořit organizaci i formou dobrovolného příspěvku, a to přímo v místě konání. Přispět můžete i vy. Číslo účtu 9876987656/5500. Více na www.srdcemrobinson.cz.

Konference Fenomén

Největší byznysová konference na Moravě. Koná se 14. března 2024 na Fakultě humanitních studií Univerzity T. Bati ve Zlíně. Nabízí program současně na 4 stagích (Business, HR, Innovation, Indrustry) + workshopy + smart zónu. Každoročně hostí 350+ účastníků napříč odvětvími z celé ČR i Slovenska. Představí se 30+ osobností českého byznysu, např. Martin Wichterle, Danuše Nerudová, Petr Šebek, Senta Čermáková a další. Akce je určena pro ty, kteří mají chuť se posouvat. Majitele firem, manažery, výrobní inženýry, pracovníky IT, specialisty HR i freelance konzultanty. Fenomén organizuje vzdělávací agentura CE-PA, je hybridní. Více na www.konferencefenomen.cz.

Partnerem konference jsou město Zlín a Zlínský kraj, hlavním partnerem marketingová skupina Digital First Marketing Group. Mediálními partnery jsou EduCity, Edumenu, Finmag, Firemní vzdělávání, Focuson.cz, GeekLife.cz, Heroine, HR News, LSC Group, Magazín Patriot, Mediaplanet, OneIndustry, POSITIV Buiness & Style, Profi HR, Reportáže z průmyslu, Soulmio, Srdcem Robinson z. ú., StreamTech.TV, Strojírenství.cz, T+T Technika a trh.

Srdcem Robinson

Srdcem Robinson je nezisková organizace, která pomáhá rodinám se zdravotně znevýhodněnými dětmi žít život naplno. Přináší naději a úsměv dětem a dospívajícím s vážnou diagnózou a podporujeme i ty, kteří se o ně v nemocnicích bezprostředně starají. Organizace nejen pomáhá pacientům a jejich rodinám, ale školí i personál starající se o ně a poskytuje jim psychologickou péči. 

Její zakladatelkou je Tereza Robinson, která má sama zkušenosti s péčí o vážně nemocné dítě. Tereza je bývalá reportérka, nyní vyhledávaná rodinná koučka, mentorka a sociální poradkyně. 

Pětistovku ze vstupenky na vážně nemocné děti. Fenomén podpoří Srdcem Robinson

Views